• Návrat do škôl 2021 sa posúva, pokračujeme dištančnou formou

• Vážení rodičia, milí žiaci,

od pondelka 11. januára 2021 pokračujeme dištančnou formou výučby.

Po ukončení lockdownu od 25. januára budú otvorené aj stredné školy, taktiež za podmienok pretestovania študentov a zamestnancov školy podľa vyhlášky ÚVZ SR. Aj z tohto dôvodu sa presunulo plošné pretestovania z pôvodného termínu 8. – 10. januára na 22. – 24. januára 2021.

Zároveň je potrebné zdôrazniť, že tieto podmienky sú predbežné a závisieť budú od vývoja situácie. Lokálne podmienky navyše môže zmeniť alebo upraviť RÚVZ.

KLASIFIKÁCIA

Vzhľadom na aktuálnu situáciu sa upravili aj niektoré pravidlá pri klasifikácii žiaka. „Termín na vyskúšanie a hodnotenie za prvý polrok sa predlžuje do 31. marca. Učitelia tak nemusia prvé týždne po otvorení škôl mať pocit, že treba „naháňať známky.“ Nie je to potrebné. Ak má žiak známky z prvého polroku a je potrebné, aby získal ďalšiu známku, je možné ho do 31. marca hodnotiť,“ povedal minister školstva. Následne bude žiakovi táto známka zapísaná do prvého polroka a bude mu uzavretá konečná známka za prvý polrok.

MATURITY

Úpravy nastali aj pre maturantov. „Ruší sa externá časť maturitnej skúšky v školskom roku 2020/2021. Písomná forma internej časti maturitnej skúšky, teda sloh sa uskutoční v termíne od 12. apríla. Presný termín určíme do 31. marca 2021,“ upresnil Gröhling. Ústna forma internej časti maturitnej skúšky sa uskutoční v termínoch od 17. mája 2021. V prípade potreby môže prebiehať 2 týždne.

• HODNOTENIE A KLASIFIKÁCIA ŽIAKOV V 1. POLROKU šk. roku 2020/21

• Vážení rodičia, milí žiaci,

na základe usmernenia k hodnoteniu a klasifikácii  prospechu žiakov strednej školy v čase mimoriadnej situácie, spôsobenej prerušením vyučovania v školách v školskom roku 2020/2021 a na základe rozhodnutia pedagogickej rady upravujeme s platnosťou od 16.12.2020 klasifikáciu v prvom polroku zo známky na slovné hodnotenie absolvoval(a)/neabsolvoval(a) v týchto predmetoch:

ADK – administratíva a korešpondencia

CAD – cvičenia z administratívy  korešpondencie

TŠV – telesná a športová výchova

Prax – vodná turistika

Prax – cykloturistika

Prax – pešia turistika

Prax – odborný výcvik

OVY – odborný výcvik pre odbor podnikateľ pre rozvoj vidieka v 1. – 3 . ročníku

IPX a P10 – pre odbor podnikanie v chovoch spoločenských, cudzokrajných a malých zvierat

Ostatné predmety budú hodnotené známkou.

Ing. Pavel Fiľo , riaditeľ školy

• Neúčasť na on-line hodinách

• Milí študenti,

dávame Vám do pozornosti nasledovné:
            Od zajtra 8.12.2020 platí, že ak sa žiak vopred alebo v priebehu dňa neospravedlní,
            že sa z opodstatneného dôvodu nezúčastnil na on-line hodine jeho neúčasť  bude zapísaná v TK ako absencia. Ospravedlnenky posielajte triednemu učiteľovi.

Ďakujeme za pochopenie